O firmie

11578813_xl

Jesteśmy integratorem teleinformatycznym z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Realizujemy projekty związane z budową i modernizacją infrastruktury teleinformatycznej klientów oraz dobieramy, dostarczamy i wdrażamy rozwiązania najlepiej dopasowane do ich potrzeb. Tworzymy systemy nowoczesne i uniwersalne, umożliwiające klientowi dalszy rozwój i pełne wykorzystanie potencjału posiadanej infrastruktury. Dysponujemy stabilnym i zgranym zespołem wysoce wykwalifikowanych specjalistów, doświadczonych w realizacji zaawansowanych projektów informatycznych w obszarze zarówno handlowym, jak i technicznym oraz logistycznym.

Zrealizowaliśmy wiele dużych i skomplikowanych projektów. Jednym z najciekawszych było kompleksowe zapewnienie infrastruktury teleinformatycznej (w tym sieci bezprzewodowej dla 12 000 użytkowników) oraz inżynierskiej obsługi Konferencji COP19 – XIX Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Również wcześniej uczestniczyliśmy w organizacji Konferencji Klimatycznej COP14 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wzięliśmy również udział w rozbudowie Stadionu Miejskiego w Poznaniu, uruchamiając na jego terenie kompleksową infrastrukturę sieci bezprzewodowej, system telefonii IP oraz system zarządzania siecią wraz z rozwiązaniami zabezpieczającymi. Wielu instytucjom zapewniliśmy bezpieczeństwo teleinformatyczne i fizyczne (monitoring wizyjny, kontrola dostępu). Zbudowaliśmy od podstaw cały szereg sieci komputerowych (tradycyjnych i bezprzewodowych) przedsiębiorstw, stanowiących solidną bazę ich funkcjonowania. Stworzyliśmy sieci telefonii IP wielu instytucji, dla których dostarczyliśmy kilkanaście tysięcy telefonów. Wdrożyliśmy systemy wideokonferencyjne zintegrowane z systemami telefonii IP, zapewniające naszym klientom niemal nieograniczone możliwości komunikowania się na odległość.

Stanowimy stabilne przedsiębiorstwo i pewnego partnera w interesach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, spełniających najwyższe wymagania jakościowe i bezpieczeństwa informacji (certyfikowane systemy zarządzania jakością wg ISO 9001 i bezpieczeństwem informacji wg ISO 27001) – dzięki temu nasi klienci mogą skoncentrować swoje wysiłki na podstawowej działalności przynoszącej im profity.

Dane rejestrowe:

Pełna nazwa firmy Ventus Communications Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Skrócona nazwa firmy Ventus Communications Sp. z o. o.
Siedziba ul. Swoboda 12, 60-391 Poznań, Polska
Nr KRS 0000041092
Sąd rejestrowy Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
NIP 779-00-34-154
Regon 008492681
Kapitał zakładowy 60 000,00 zł